Please enable JS

כמה עולה פלטינה, ועל קניית ומכירת פלטינה

למדו על תכונות ושימושי הפלטינה, ומי קונה פלטינה במזומן

תמונה של טבעות עשויות ממתכת הפלטינה

ברוכים הבאים, בעמוד הבא נענה על שאלות שונות שלקוחותינו שואלים אותנו בדרך קבע, בכל מה שקשור למתכת הפלטינה שנקראת באנגלית פלטינום. תחילה נספר בקצרה על על התכונות והשימושים השונים שלה. בנוסף, נראה איך בודקים מה המחיר היומי, לגרם, לקילו או לאונקייה, ואיך להשקיע והאם עדיין כדאי. בסוף המאמר נדבר על קניית ומכירת פלטינה ללקוחות פרטיים או עסקיים, ומי קונה פלטינה במזומן.

כמה עולה פלטינה לגרם, לקילו או לאונקייה

אם ברצונכם לבדוק כמה עולה פלטינה לגרם ניתן לבדוק ישירות דרך גוגל, פשוט תעשו חיפוש למילים:

"platinum price per gram"

או בקרו בקישור הבא, כמובן את התוצאה שקיבלתם בדולרים, יש להמיר לשקל ישראלי. התוצאה מופיעה בגוגל ישירות ולא צריך לבקר באתרים שונים. התוצאה הראשונה היא מחיר הפלטינה לגרם, השנייה לקילו, והשלישית, המחיר לאונקייה שהיא 28.34 גרם. להלן תמונה שתעזור לכם לבחור את המשקל הנכון אם אינכם קוראים באנגלית.


מחיר הפלטינה אונליין - זיהוי לפי יחידת המשקל, קילו, גרם או אונקייה

מחיר הפלטינה חיפוש בגוגל

השקעה בפלטינה - האם עדיין כדאי להשקיע בפלטינה במחיר של 1200$ לאונקיה? (נכון לשנת 2021)

גרף היסטורי של מחיר הפלטינה מאז 1970 ועד היום (2021)

גילוי נאות: חוות הדעת שלנו אינה המלצה להשקעה, אלא חוות דעת אישית בלבד. לפני כל השקעה יש להתייעץ עם יועץ השקעות מוסמך. המחיר הממוצע שסביבו נסחרת הפלטינה מאז 1980 הוא 600-800$ לאונקיה. משנת 2004 הפלטינה הכפילה את מחירה ואף עלתה למחיר שיא של 1900$. מאז מחיר השיא בשנת 2008, המחיר עושה תיקון כלפי מטה, וכיום, נכון ליוני 2021 עומד על 1200$.

התשובה לשאלה האם כדאי להשקיע בפלטינה, היא שללא ספק עדיף לחכות ולקנות במחיר של 700-900$ לאונקיה, אך בהתחשב באינפלציה, ובעובדה שהפלטינה רק הכפילה את מחירה לדעתינו האישית, הסיכוי שהיא תרד בחזרה למחירים אלו נמוך. השקעה במתכות יש לעשות לטווח הארוך מאוד, של לפחות 10 או אפילו 15 שנים.

השקעה במתכת הזהב או מתכת הכסף, נחשבת לסולידית ובטוחה, לעומת זאת השקעה במתכות יקרות אחרות יש לעשות במשנה זהירות. אם אתם משקיעים רק בפלטינה, השקיעו עד 30-40% מסך הכסף הנזיל שלכם, וטווח הארוך בלבד, שכן, ייתכן שהתיקון למטה יימשך, לאיזור ה900 או אפילו 1000$. אתם לפני השקעה? קראו גם את מדריכי ההשקעה שכתבנו לזהב ולרודיום.

תכונות, מאפיינים ושימושים של פלטינה

הפלטינה היא יסוד כימי מתכתי, שסמלו הכימי הוא Pt. צבעה לבן כסוף, והיא משתייכת למשפחת מתכות הפלטינה שבתוכה נכללת גם מתכת הרודיום (מאמר בנושא רודיום). משקלה הסגולי גבוה מאוד: 21.45 גרם לסמ"ק, היא בין שלושת היסודות בעלי המשקל הסגולי הגבוה ביותר בטבלה המחזורית. פלטינה אינה מתחמצנת כלומר אינה כמידה בפני חלודה. בין שימושיה העיקריים ייצור תכשיטים, תעשיית הרכב (ממירים קטליטיים), הרפואה (כתרים לשיניים וקיבועים לעצמות), תעשיית האלקטרוניקה, ועוד. הפלטינה מוכרת לאדם משנת 1557.

האם פלטינה רעילה?

הפלטינה ברוב המקרים אינה רעילה, ולא גורמת לבעיות רפואיות, לעומת זאת, קיימות תרכובות של פלטינה מסוכנות ורעילות, אך הן נדירות מאוד.

איך אומרים פלטינה באנגלית?

פלטינה באנגלית נקראת פלטינום: Platinum

קניית ומכירת פלטינה, איפה אפשר, והאם כדאי להשקיע בפלטינה

לגבי קניית פלטינה במזומן, אל תתפתו ותקנו מאדם שאין לו עסק מסודר, עם חנות או משרד, ועם מוניטין של שנים רבות כקונה זהב במזומן. קניית פלטינה שלא מאומתת ונבדקה ע"י סוחר מיומן, יכולה לעלות לכם ביוקר, ואתם תמיד יכולים לדבר איתנו להתייעץ לגבי קנייה בצורה מסודרת.

מכירת פלטינה ישנה במזומן

לקוחות המגיעים אלינו למכירת פלטינה בדרך כלל מגיעים עם תכשיטים ישנים, טבעות אירוסין מפלטינה, קיבוע לעצם שניזוקה, כתרי שיניים מפלטינה, ושאריות פלטינה מתעשיות שונות כגון אלקטרוניקה או מעבדות כימיות שונות.

מי קונה פלטינה במזומן

אצלנו, בחברת להקראט קונה זהב ויהלומים, קונים פלטינה במזומן, ומשלמים במקום, במזומן, ובמחיר הוגן בהתאם למחיר הפלטינה היומי. אנו מזמינים אתכם להגיע ולקבל הצעת מחיר לקניית פלטינה גולמית לצורך תעשייתי, או לצורך השקעה. אנו סוחרים בכל סוגי המתכות היקרות, כולל זהב, כסף, פלטינה, רודיום, פלדיום, נחושת, וכל מתכת יקרה שיש ברשותכם.

מאמרים מומלצים לקריאה

חזרה לעמוד הבית: להקראט - קונים זהב ויהלומים במזומן