Please enable JS

מדריך חישוב למחיר הזהב אונליין

רוצים לקבל הצעת מחיר לזהב שלכם? חייגו: 055-276-3131

כמה עולה זהב לפי גרם, קילו או אונקייה?

מטילי זהב

רוצים לקבל הצעת מחיר מהירה?
זקוקים לעזרה בחישוב מחיר הזהב אונליין? חייגו:

055-276-3131

היכן קובעים את מחיר הזהב העולמי

מחיר הזהב העולמי משתנה באופן קבוע ונקבע ע"י איגוד ה-LMBA שנמצא בלונדון. מחיר הזהב נקבע בדולר ארה"ב, לאונקייה אחת שמשקלה בקירוב 28.34 גרם.

המחיר הוא לזהב טהור 24 קראט. יש לקחת בחשבון שתכשיטים לא עשויים זהב טהור, אלא זהב המעורבב עם מתכות נוספות כמו כסף או נחושת. רוצים לדעת כמה עולה זהב ישן או כמה עולה קילו זהב? קראו את המדריך הבא, ולמדו איך לחשב את מחיר הזהב בצורה מדוייקת

מה משפיע על מחיר הזהב העולמי - למה הוא עולה או יורד

הזהב נחשב מאז ומתמיד להשקעה הסולידית והבטוחה ביותר שידעה האנושות, הוא אינו מחליד, משחיר, מתקלקל או מאבד מיופיו הזהוב שקוסם לאדם עוד מימי קדם. יש לו תכונות נוספות כמו גמישות ורוך שמתאימים תכשיטים או הולכת זרם מעולה שמתאימה לתעשיות האלקטרוניקה וההיי טק. מומחי השקעות עולמיים, ובעלי בתי השקעה המובילים בעולם, ממליצים להחזיק כ10% מאחזקותיכם בזהב פיזי, שיהיה ניתן לשימוש בעת משבר פיננסי או קריסה של רשת החשמל לתקופה ממושכת בעקבות מלחמה או תקלה. למרבה ההפתעה, מי שהיה משקיע בזהב לפני 20 שנה, היה מרוויח יותר לעומת השקעה בבורסה בכל אחד מהמדדים המובילים בבורסות הגדולות.


שלב 1. רשמו את המחיר לקילו (KG) לגרם (G) או אונקיה (OZ)

לבדיקת מחיר הזהב און ליין בלייב, מומלץ לבקר באתר הבא ולרשום על דף את המחיר לפי היחידה שאתם מחפשים, לגרם, לקילו או לאונקייה ששוקלת 28.34 גרמים.

קישור לאתר גולדפרייס העולמי:

GOLDPRICE.ORG

שלב 2: שינוי המחיר לפי הקראט

שימו לב, המחיר שקיבלתם הוא עבור זהב טהור 24 קראט. את התוצאה שקיבלתם עליכם להכפיל בהתאם לסוג החותמת או הקראט שממנו עשוי התכשיט שלכם:

זהב 10K או 10 קראט יש להכפיל ב-0.417

זהב 14K או ארבע עשרה קראט יש להכפיל ב-0.585

זהב 18K או שמונה עשרה קראט יש להכפיל ב-0.750

זהב 22K או עשרים ושתים קראט יש להכפיל ב-0.916

במידה ומדובר בזהב טהור כמובן שאין צורך בהכפלה, והתוצאה שקיבלתם בשלב הקודם, לאחר ההמרה לשקלים היא המחיר של זהב טהור במטבע המקומי שלנו.

שלב 3: מחיר הזהב בשקל ישראלי

בשלב הבא עליכם להמיר את התוצאה שקיבלתם מדולר אמריקאי לשקל ישראלי בקישור הבא:

מחשבון המרת מט"ח


כמה עולה זהב לפי גרם, קילו או אונקייה?

האם צבע הזהב משפיע על המחיר? האם קראט הזהב משפיע?

צבע הזהב אינו משפיע על מחירו, אלא טוהר הזהב. זהב 14K למשל יכיל 58.5% זהב טהור, וזהב 18K 75% זהב טהור.

אם יש לכם תכשיטי זהב ישנים, אז קחו בחשבון כי צבע הזהב אינו משפיע על המחיר. כלומר, התשלום שתקבלו על 10 גרמים של זהב לבן, צהוב, או אדום מסוג 14 קראט יהיה זהה לשלושת הצבעים, כי הקראט שלהם זהה. לכן, אם אתם רוצים לחשב כמה עולה זהב לפי גרם, קילו או אונקייה, בדקו את הקראט הזהב, ואל תתיחסו לצבע הזהב.

מדוע תכשיטי זהב יקרים בחנויות, וכשמוכרים במזומן מקבלים הרבה פחות

ייצור תכשיטי זהב באיכות טובה מצריך בעלי מקצוע שונים, כמו בית יציקה, צורף ומשבץ במקרה הצורך. בנוסף לכך, כאשר אתם קונים תכשיטים בחנות ומקבלים קבלה, קחו בחשבון שבעל העסק משלם מסים, כ-17% מע"מ ועוד 15-35% נוספים מס הכנסה. בנוסף לכך ישנם עלויות שכירות, הוצאות תפעול בית העסק, עובדים, פרסום ועוד. כל אלו מגולמים במחירו של התכשיט, וחשוב להבין זאת לפני שניגשים למכור תכשיט ישן, ומבררים כמה עולה זהב שבור אצל סוחרים שונים, שמשלמים רק על עלות חומרי הגלם, ולא קונים מכם תכשיט אלא חומר גלם שהולך להתכה, ולייצור מחדש.

מחיר הזהב העולמי מושפע בעיקר מ:

שינויים בהיצע וביקוש: לדוגמא, אם מפעל האורז הגדול בעולם ייסגר למשך חודש בעקבות תקלה, ההיצע של האורז יפחת מאוד, ולכן מחירו יעלה כך גם בזהב או כל סחורה עולמית אחרת. או לחילופין, אם יתפרסם מאמר בתפוצה עולמית שאורז תורם לתוחלת חיים ארוכה בצורה משמעותית, אז הביקוש לאורז יעלה, וכך כך המחיר יעלה.. ולהפך.. כשההיצע עולה, המחיר נשאר קבוע או יורד, וכשהביקוש יורד, גם במקרה הזה במחיר ישאר קבוע או יירד.

המצב בשווקים הפיננסיים: כאשר יש האטה במשק, אז משקיעים מוכרים מניות שונות, וקונים זהב במקום, ולכן מחירו תמיד עולה כשיש האטה במשק.

אינפלציה או שחיקה של מטבע מסויים: כאשר יש הייפר-אינפלציה (מצב שבו הכסף מאבד מערכו בצורה חדה כמו שקרה בספרד או ונצואלה לאחרונה) אז הזהב הופך למפלט בטוח.


האם זהב משומש שווה פחות לעומת תכשיט זהב במצב חדש? ולאן מומלץ לגשת למכירת זהב משומש במזומן

כפי שציינו, זהב אינו מחליד, נהרס או מתקלקל, וכאשר בית עסק מחשב את הצעת המחיר שלו למכירת זהב משומש במזומן, הוא לא ישלם פחות לעומת תכשיט שאינו שבור או במצב טוב יותר. רק במקרה שיש לתכשיט ערך אספנות או של מותג עולמי מוכר ובעל ערך מוסף כתכשיט יד 2, תוכלו לקבל עליו תשלום מעבר לערכו כמתכת יקרה.

צבע הזהב אינו משפיע על מחירו, אלא טוהר הזהב. זהב 14K למשל יכיל 58.5% זהב טהור, וזהב 18K 75% זהב טהור.

בחנויות המשכון השונות או אצל עסקים שקונים זהב במזומן ישלמו לכם בעבור המתכת היקרה, ולא בעבור עיצוב או סוג התכשיט, בגלל שברוב המקרים התכשיט הולך להתכה, וגם אם הוא עובר חידוש, קונה תכשיטים בעל מוניטין ימכור את התכשיט במחיר של תכשיט משומש מיד שניה.