כמה עולה זהב שבור או משומש

מחיר הזהב העולמי משתנה באופן קבוע ונקבע ע"י איגוד ה-LMBA שנמצא בלונדון. מחיר הזהב נקבע בדולר ארה"ב, לאונקייה אחת שמשקלה בקירוב 28.34 גרם. המחיר הינו לזהב טהור 24 קראט, ויש לקחת בחשבון שתכשיטים לא עשויים מזהב טהור אלא זהב שמעורבב עם עוד מתכת כמו כסף או נחושת. חשוב שתבדקו כמה עולה זהב שבור או משומש לפני שאתם מוכרים אותו, כך שתוכלו לאמת שאתם מקבלים שרות מבית עסק אמין והוגן בכל מה שקשור למחיר הזהב היומי

קישור לטבלאות מחיר זהב בזמן אמת LMBA

למה לא להשתמש במחירון זהב או מחשבון זהב אונליין

ההמלצה שלנו היא לחשב את המחיר באופן עצמאי, ישירות מאתר ה-LMBA ולא לסמוך על מחירוני זהב באתרים של עסקים שקונים זהב ישן או אתרי מסחר שונים למינהם. הסיבה לכך היא שייתכן מאוד שהמחיר אינו לטובתכם, וישנה הטייה קטנה של כמה אחוזים לטובת בית העסק. מסיבה זאת לא יצרנו באתר מחשבון זהב אונליין, ויצרנו את העמוד הנ"ל, כך שאתם תוכלו להגיע למחיר זהב שבור המעודכן והאמיתי ביותר.

איך לחשב כמה עולה זהב שבור או משומש לגרם

צבע הזהב אינו משפיע על מחירו, אלא טוהר הזהב, או הקרטורה שלו. זהב 14K למשל יכיל 58.5% זהב טהור, וזהב 18K יכיל בד"כ 75% זהב טהור. כדי לחשב את מחיר הזהב לפי גרם, להלן קישורים לחישוב מחיר זהב לפי גרם. עליכם לחלק את מחיר הזהב העולמי ב- 28.34 ואז תקבלו את המחיר לגרם אחד של זהב טהור, שהוא בעצם 24K.

בשלב הבא עליכם להמיר את התוצאה שקיבלתם מדולר אמריקאי לשקל ישראלי בקישור הבא: מחשבון המרת מט"ח.

בדיקת חותמות לפני שניגשים לקונה זהב במזומן

עליכם לקרוא תחילה את המאמר על חותמות זהב, כדי שתוכלו לזהות מכמה קראט עשוי התכשיט שלכם. אם אינכם מצליחים לראות או לזהות את החותמת, גשו לחנות התכשיטים המקומית, הם בד"כ יוכלו לזהות לפי מראית עין. זהב 14 בהיר יותר לעומת זהב 18 קראט, אך אין להסיק מכך שזהב בצבע כהה בהכרח 18 קראט, מאחר וייתכן שהוא מעורבב עם נחושת, כמו במקרה של זהב בגוון אדום.

חישוב סופי למחיר גרם זהב שבור לפי הקראט

את התוצאה שקיבלתם עליכם להכפיל בהתאם לסוג החותמת או הקראט שממנו עשוי התכשיט שלכם:

זהב 10K או 10 קראט יש להכפיל ב-0.417

זהב 14K או ארבע עשרה קראט יש להכפיל ב-0.585

זהב 18K או שמונה עשרה קראט יש להכפיל ב-0.750

זהב 22K או עשרים ושתים קראט יש להכפיל ב-0.916

במידה ויש לכם זהב טהור כמובן שאין צורך בהכפלה, והתוצאה שקיבלתם בשלב הקודם, לאחר ההמרה לשקלים היא המחיר של זהב טהור במטבע המקומי שלנו.

מטילי זהב 24 קראט

למה תכשיטי זהב יקרים בחנויות, וכשמוכרים במזומן מקבלים הרבה פחות

ייצור תכשיטי זהב באיכות טובה מצריך בעלי מקצוע שונים, כמו בית יציקה, צורף ומשבץ במקרה הצורך. בנוסף לכך, כאשר אתם קונים תכשיטים בחנות ומקבלים קבלה, קחו בחשבון שבעל העסק משלם מסים, כ-17% מע"מ ועוד 15-35% נוספים מס הכנסה. בנוסף לכך ישנם עלויות שכירות, הוצאות תפעול בית העסק, עובדים, פרסום ועוד. כל אלו מגולמים במחירו של התכשיט, וחשוב להבין זאת לפני שניגשים למכור תכשיט ישן, ומבררים כמה עולה זהב שבור אצל סוחרים שונים, שמשלמים רק על עלות חומרי הגלם, ולא קונים מכם תכשיט אלא חומר גלם שהולך להתכה, ולייצור מחדש.

מה משפיע על מחיר הזהב העולמי - למה הוא עולה או יורד

הזהב נחשב מאז ומתמיד להשקעה הסולידית והבטוחה ביותר שידעה האנושות, הוא אינו מחליד, משחיר, מתקלקל או מאבד מיופיו הזהוב שקוסם לאדם עוד מימי קדם. יש לו תכונות נוספות כמו גמישות ורוך שמתאימים תכשיטים או הולכת זרם מעולה שמתאימה לתעשיות האלקטרוניקה וההיי טק. מומחי השקעות עולמיים, ובעלי בתי השקעה המובילים בעולם, ממליצים להחזיק כ10% מאחזקותיכם בזהב פיזי, שיהיה ניתן לשימוש בעת משבר פיננסי או קריסה של רשת החשמל לתקופה ממושכת בעקבות מלחמה או תקלה. למרבה ההפתעה, מי שהיה משקיע בזהב לפני 20 שנה, היה מרוויח יותר לעומת השקעה בבורסה בכל אחד מהמדדים המובילים בבורסות הגדולות.

מחירי זהב שבור מושפעים בעיקר מהגורמים הבאים:

שינויים בהיצע וביקוש.. לדוגמא, אם מפעל האורז הגדול בעולם ייסגר למשך חודש בעקבות תקלה, ההיצע של האורז יפחת מאוד, ולכן מחירו יעלה כך גם בזהב או כל סחורה עולמית אחרת. או לחילופין, אם יתפרסם מאמר בתפוצה עולמית שאורז תורם לתוחלת חיים ארוכה בצורה משמעותית, אז הביקוש לאורז יעלה, וכך כך המחיר יעלה.. ולהפך.. כשההיצע עולה, המחיר נשאר קבוע או יורד, וכשהביקוש יורד, גם במקרה הזה במחיר ישאר קבוע או יירד.

המצב בשווקים הפיננסיים.. כאשר יש האטה במשק, אז משקיעים מוכרים מניות שונות, וקונים זהב במקום, ולכן מחירו תמיד עולה כשיש האטה במשק.

אינפלציה או שחיקה של מטבע מסויים.. כאשר יש הייפר-אינפלציה (מצב שבו הכסף מאבד מערכו בצורה חדה כמו שקרה בספרד או ונצואלה לאחרונה) אז הזהב הופך למפלט בטוח.

זהב שבור ומשומש

האם זהב משומש שווה פחות לעומת תכשיט זהב במצב חדש? ולאן מומלץ לגשת למכירת זהב משומש במזומן

כפי שציינו, זהב אינו מחליד, נהרס או מתקלקל, וכאשר בית עסק מחשב את הצעת המחיר שלו למכירת זהב משומש במזומן, הוא לא ישלם פחות לעומת תכשיט שאינו שבור או במצב טוב יותר. רק במקרה שיש לתכשיט ערך אספנות או של מותג עולמי מוכר ובעל ערך מוסף כתכשיט יד 2, תוכלו לקבל עליו תשלום מעבר לערכו כמתכת יקרה. ברוב המקרים חנויות משכון או קונה זהב ממוצע ישלם לכם בעבור המתכת היקרה, ולא בעבור עיצוב או סוג התכשיט, בגלל שברוב המקרים התכשיט הולך להתכה, וגם אם הוא עובר חידוש, קונה תכשיטים בעל מוניטין ימכור את התכשיט במחיר של תכשיט משומש מיד שניה.

מכירת זהב שבור במזומן - כמה באמת מקבלים בהשוואה למחיר השוק היומי

אנו מקווים שעזרנו לכם להבין איך ניתן לחשב את מחירו של הזהב השבור שברשותכם, במחיר האמיתי של השוק, ולא ע"י מחשבונים שמעגלים כמה אחוזים לטובתם. אנו ממליצים לכם לגשת רק לבתי עסק שעוסקים ומתמחים בקניית זהב, ולא בהכרח לחנויות תכשיטים מקומיות.

בית עסק הוגן יגבה בד"כ עמלה של 5% משווי הזהב וישלם לכם 95% מהערך שברשותכם. העמלה יכולה להשתנות מעט בהתאם לכמות שברשותכם, אם מדובר בכמות מאוד קטנה כמו טבעת זהב בודדת או שרשרת דקה גם 7-8% ייתכנו, ובמקרה של משקלים מעל 20 גרם, העמלה תקטן בהתאם למשקל הספציפי. במידה ואתם מחפשים קונה זהב ויהלומים, אמין ומקצועי, אנו מזמינים אתכם להגיע אלינו ולקבל הצעת מחיר הוגנת וללא כל התחייבות מצידכם. לתאום פגישה אנא שלחו לנו הודעה בוצאפ ונשמח למסור לכם פרטים נוספים.

מאמרים נוספים:

אהבתם את המאמר? אל תשכחו לפרגן לנו בלייק בעמוד הפייסבוק שלנו

לחזרה לעמוד המאמרים: מאמרים בנושא זהב, תכשיטים ויהלומים