מדריך לרכישת טבעות אירוסין

המדריך לקניית טבעות אירוסין – בכמה כסף לקנות ואיך לבחור טבעת אירוסין

איזו עצבע עונדים טבעת אירוסין

מידת הטבעת ובחירת האצבע לענידת טבעות אירוסין

 • על איזו אצבע שמים טבעת אירוסין: אם אתם שואלים את עצמכם על איזו יש שמים טבעת אירוסין, התשובה היא ביד שמאל. שואלים אותנו לעיתים קרובות על איזו אצבע שמים טבעת אירוסין, והתשובה לכך היא הקמיצה, ביד שמאל.
 • איך אפשר לדעת מה מידת הטבעת: ידוע לנו שברוב המקרים הצעת הנישואין תעשה בהפתעה וללא ידיעת בת הזוג מה שמקשה על קבלת מידה טבעת שתתאים לה באופן מושלם.ישנם מספר דרכים לגלות מה המידה אך בכל אחת מהן קיימות "פרצות" ותמיד ייתכן מצב שבו יהיה צורך בשינוי מידה נוסף.
 • מה המידה לטבעת האירוסין: אם אתם מגיעים לקנות טבעת אירוסין ללא בת הזוג מומלץ להביא טבעת כלשהיא שברשותה לקבלת המידה הנכונה, כפי שכבר ציינו, יש לוודא שמדובר בטבעת שבת הזוג עונדת על הקמיצה (האצבע שמימין לזרת ביד שמאל שלכם). יתכן שגם אם תביאו טבעת שבת הזוג עונדת על האצבע הנכונה המידה לא תהיה מדוייקת מאחר ולפעמים מדובר בטבעת ישנה או טבעת יחסית זולה שלא הצדיקה תשלום נוסף לשינוי המידה אך לפחות המידה תהיה קרובה באופן יחסי.
 • מה עושים אם אין טבעת לדוגמא: אם אין טבעת לדוגמא נסו לשאול חברות או את אם בת הזוג למידה או אולי אם יוכלו להביא לכן טבעת שלדעתן תהיה זהה למידה שלה. כמוצא אחרון תוכלו לתאר לנו את בת הזוג בזמן הרכישה ואנו נתאים לכם את המידה. ניתן לשנות את המידה בכל עת ללא תשלום נוסף. תמיד תוכלו לקנות אצלנו טבעת בגודל בממוצע בשוק הישראלי, ולחזור לשנות את המידה, מומלץ לעשות כך מכוון שאם ייצרו טבעת עם אבני צד על גוף הטבעת ונדרש להקטינה תידרש עבודה רבה לחיזוק או שיבוץ מחדש של האבנים בצדדיות.
מידה ישראלית מידה אירופאית מידה אמריקאית קוטר במילימטרים
6 46 3.75 14.6
7 47 4 15.0
8 48 4.5 15.3
9 49 5 15.6
10 50 5.25 15.9
11 51 5.50 16.2
12 52 6 16.5
13 53 6.25 16.8
14 54 7 17.2
15 55 7.25 17.5
16 56 7.5 17.8
17 57 8 18.1
18 58 8.25 18.4
19 59 8.50 18.8
20 60 9 19.1
21 61 9.25 19.4
22 62 10 19.7
23 63 10.25 20.0
24 64 10.5 20.3
25 65 11 20.6

לידיעתכם, המידות האמריקאיות נמדדות באינצ'ים. המידות הישראליות הנפוצות יהיו משבע ועד 20 כאשר הממוצע הנפוץ הוא 12-13.

בחירת סוג הקראט וצבע הזהב בטבעת אירוסין

זהב צהוב, לבן או אדום? והאם זה משפיע על המחיר

תחילה נציין שמחיר הזהב אינו מושפע מסוג הצבע, אלא רק ע"י אחוז הזהב הטהור שנקרא קראט, ועל כך נרחיב בהמשך.

בשנות ה-90 זהב צהוב היה נפוץ מאוד, והמלאי שלנו כלל חצי זהב צהוב וחצי זהב לבן, אך היום ניתן לומר בוודאות כי 70% מהטבעות שאנו מוכרים מזהב לבן, ורק 30% מזהב צהוב, ישנה גם האופציה לזהב אדום (ורוד). מדובר בעניין של טעם אישי, ואנו נוכל לייצר לכם כל אחת מהטבעות שלנו בכל קראט או צבע זהב שתבחרו. כמו כן, אנו מציעים גם אופציה של פלטינה, שהיא המתכת העמידה ביותר ונחשבת ליוקרתית ביותר, אך יש לקחת בחשבון שהיא יקרה יותר מזהב 18K או 14K.

מה המשמעות של קראט בזהב ומה נהוג לבחור לטבעת אירוסין:

הקראט או האות K מסמלים את אחוז הזהב הטהור שיש. זהב טהור הינו 24K והוא נקרא בין תכשיטנים "זהב פיין" (fine). זהב טהור מאוד רך ואינו מספיק עמיד וחזק לייצור תכשיטים ובמיוחד לשיבוץ יהלומים. בארץ מקובל לרכוש טבעות אירוסין החל מ-14K ומעלה. בדרך כלל 14K או האופציה המעט יותר יקרה 18K שנותנת מראה זוהר ומבריק יותר. 18K מומלץ בעיקר לאלו מכם שבוחרים בצבע זהב צהוב מאחר והצבע הצהוב יהיה "זוהר" יותר אך הוא גם אופציה טובה לזהב לבן למרות שאינו משפיע על המראה במיוחד אלא רק יהיה טהור יותר ויכיל פחות מתכות נוספות. רוב הטבעות בארץ נמכרות ב14K שזו בחירה מעולה, או ב18K לאלו מכם שקונים טבעת בזהב צהוב או קונים טבעת בעלות של מעל ל-7000 ש"ח ותוספת ל18K תהיה זניחה יחסית לעלות הכוללת של הטבעת.
הסימון שמוטבע על תכשיטים וטבעות מזהב מסמל את אחוז זהב הטהור. לדוגמא זהב 14K יכיל 58.5% זהב טהור ויסומן 585 או 14K.

24K – 99% של תכולת זהב טהור – או המספר 999
22K – 91.6% של תכולת זהב טהור – או המספר 990
18K – 75% של תכולת זהב טהור – או המספר 750
14K – 58%  -או המספרים 585 / 620 של תכולת זהב טהור

כמה עולה טבעת אירוסין ואיך נקבע המחיר שלה:

העלות הממוצעת של טבעת אירוסין בארץ נעה בין 4500 ל- 7000 שקלים אך ישנן אופציות זולות ויקרות יותר. בהמשך נרחיב ממה מושפעים המחירים של טבעות האירוסין.

איך קובעים מחירים של טבעות אירוסין:

 • עיצוב: חנויות תכשיטים רבות קונות את המלאי שלהן מסוחרי תכשיטי יהלומים או מסוכנים שונים של יצרנים בארץ ומחו"ל. העובדה שהחנות הספציפית הזו מוכרת תכשיטים יוקרה אך לא מחזיקה בעצם את התבנית לתכשיט (או "מודלים" בשפת התכשיטנים) אומרת הכל. היצרן שהשקיע מכספו לעצב וליצוק את התכשיט, יגבה על כך תוספת תשלום מבעל החנות, ובסופו של דבר החנות גם תגבה מכם תוספת תשלום מעל למחיר המקורי במיוחד על מודל עדכני ואופנתי. כמובן שלא מדובר בתכשיטי יהלומים או טבעות קלאסיות שקיימות בכל חנות תכשיטים אלא בטבעות בעיצובים עדכניים מעולם התכשיטים וטבעות האירוסין. זהו אחד מהיתרונות היחסיים של חנות יצרן, שדואגת לעצב ולייצר את התכשיטים באופן עצמאי, ובסופו של דבר מכירתו ישירות ללקוח ללא תוספות תשלום על עיצובים מיוחדים או עדכניים.
  ישנן טבעות יהלומים בעיצובים שונים, אך חשוב לציין שעיצוב טבעת אירוסין צריך להיות מותאם לענידה יום יומית, וזה מתבטא במשקל הטבעת שבדרך כלל יהיה בין 2-5 גרם זהב, ולשיטות השיבוץ והצורה הכללית שצריכה להיות בעיצוב עדין ולא טבעת בעיצוב גבוה מידי או רחב מידי שלא יתאים לשימוש קבוע. רוב טבעות האירוסין הקלאסיות מעוצבות על אותו העקרון כאשר הנפוצות ביותר אלו טבעות סוליטייר (מלשון סולו / יחיד ) שמאופיינות באבן אחד מרכזית ובולטת עם אופציה של אבנים קטנות. אנו נציג את סוגי טבעות האירוסין באחד מהמאמרים הבאים כולל תמונות והסברים על סוגי העיצובים השונים, השיבוצים והאופציות מבחינת היהלומים המרכזיים.
 • עבודה וייצור: בעלות הייצור קיימים שלבים שונים כגון: עיצוב הטבעת ויצירת מודל "מאסטר", איתור וקניית היהלומים, ליטוש היהלומים, יציקת הטבעות, ניקוי היציקה וליטוש גס לפני השיבוץ, שיבוץ יהלומים, ליטוש סופי ולבסוף והכי חשוב, בקרת איכות תחת מיקרוסקופ לצורך ווידוא שכל היהלומים משובצים כראוי, סימטרייה וליטוש סופי ברמה גבוהה. כדי שכבר ציינו רוב חנויות התכשיטים אינן מייצרות את התכשיטים בעצמן ולכן התשלום בעקיפין על הייצור יהיה גבוה. אצלנו בחברת לה קראט טבעות ויהלומים, אנו מוזילים את העלויות ע"י שיתוף פעולה של מקימי החברה, בין סוחר יהלומים, לבין משבץ וצורף מנוסה. בהמשך לסדרת המאמרים, נכתוב מאמר מלווה בתמונות מסדנת הייצור שלנו, על השלבים השונים בייצור תכשיטי יהלומים ותכשיטי יוקרה בפרט. עלות חומרי הגלם והאריזה הסופית: חומרי הגלם יהיו המתכות היקרות, היהלומים, אריזות תכשיטים וכו.
 • פרסום, מסים ועלויות אחזקה: אלו גם נלקחים בחשבון בעת תמחור הטבעות, גם בתעשיית התכשיטים כמו בכל בית עסק אחר. רשת תכשיטים גדולה או חנות תכשיטים גדולה השוכרת חנות בקניון או מרכז מסחרי, ומעסיקה עובדים לאורך כל שעות היום, לוקחת את ההוצאות הללו בחשבון בתמחור התכשיטים. חנות יצרן שממילא מפעילה מפעל או סדנה לייצור, בד"כ תכלול את החנות בסמוך למפעל ובכך תחסוך הוצאות רבות, שמגולמות במחירים של חנויות שונות.

השלבים השונים בקניית תכשיטים

 • הסבר על אופן התמחור: בחירת תקציב לפי יכולת הלקוח ומתן האופציות השונות. בנוסף תקבלו הסבר על אפשרויות התשלום השונות כגון מזומן, אשראי או שילוב של שניהם, וכיצד ניתן לנצל את התקציב שלכם כדי לקבל את התמורה הטובה ביותר מבחינת איכות היהלומים ומשקלם, וסוג הקראט בזהב.
 • הסבר על סוגי העיצובים: נציג בפניכם את הסוגים השונים של טבעות האירוסין הנפוצות כגון סוליטייר, HALO, או שלושה אבנים, טוויסט, קלאסיות, עדינות או מיוחדות עם אבני צד וכו'. נלווה אתכם עד לבחירה של עיצוב המתאים לטעמכם האישי.
 • צבע וטוהר הזהב: אנו מאפשרים לכם לבחור את צבע הזהב גם אינו במלאי המיידי, נוכל לייצר למענכם כל עיצוב שתבחרו בזהב צהוב, לבן או ורוד (אדום). צבע הזהב אינו משפיע על המחיר, אך טוהר (קראט) הזהב משפיע ותוכלו לבחור בזהב 14K או 18K. במקרה של תקציב מוגבל וטבעת שמשקלה יחסית גבוה נאפשר הזמנה מיוחדת של זהב 10K אך איננו ממליצים על כך.
 • בחירת יהלומים: בשלב הסופי נעזור לכם לבחור יהלומים, לפי התקציב שלכם ועל פי ההעדפות האישיות שלכם מבחינת צבע היהלום, המשקל, הנקיון ועבודת החיתוך (סימטריה). נאפשר לכם גמישות בבחירות שלכם על מנת שתקבלו את היהלום לפי המאפיינים המועדפים עליכם.
 • תשלום: אתם מוזמנים להגיע ללא כל התחייבות, ולקבל ייעוץ בחינם, אך חשוב שתגבשו תקציב כללי ואופן התשלום, מזומן או באשראי (ניתן לשלם ב-10 תשלומים ללא ריבית), זאת על מנת שנוכל להציע לכם את האפשרויות השונות שמתאימות בהתאם לתקציבכם.

לסיכום:

בחירת התכשיטן או החנות מהם תרכשו תכשיטי היהלומים הינה קריטית ביותר. חשוב לקנות ממקום מהימן, שמשדר אמינות ומקצועיות ומוכן לענות בסבלנות ואדיבות על כל שאלה. בעולם התכשיטים ובייחוד בתכשיטי היהלומים תמיד אפשר למצוא זול יותר, השאלה היא מה איכות היהלומים, מה טיב העבודה (עמידות הייצור והשיבוץ לאורך שנים), ומה טיב השרות בבית העסק.

אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ בחינם, וללא כל התחייבות מצידכם, אנו נאפשר לכם את הגמישות המירבית בהתאם לתקציבכם, והכי חשוב! נדאג שתהנו מחווית הקניה ע"י שרות מעולה, טבעות אירוסין באיכות הגבוהה ביותר בארץ, ומחירים הוגנים.

מאמרים בנושא צורפות, תכשיטים, ועולם היהלומים: